| Nazwa marki: | LHTi |
| Numer modelu: | Pręt tytanowy |
| MOQ: | 30 kg |
| Cena: | $20.00~$30.00/kg |
| Warunki płatności: | T/T, , L/C, Western Union, PayPal |
| Zdolność do zaopatrzenia: | 300000 kg miesięcznie |
Tytan Gr1: Gatunek, który wybierasz ze względu na ciągliwość
Gr1 jest najmiększym i najbardziej formowalnym z czystych gatunków tytanu dostępnych komercyjnie, i ta pojedyncza właściwość jest powodem, aby go kupić. Ta strona wyjaśnia, gdzie Gr1 plasuje się w porównaniu do Gr2 i stopów, który standard faktycznie ma zastosowanie do pręta Gr1, oraz co oznaczają opcje średnicy, stanu i powierzchni w zamówieniu.
Gdzie Gr1 plasuje się w rodzinie
Różnica między Gr1 a Gr2 polega na zawartości pierwiastków śródmiąższowych, a nie na stopowaniu. Gr1 zawiera tlen do 0,18 procent i żelazo do 0,20 procent, w porównaniu do 0,25 i 0,30 dla Gr2. Niższa zawartość pierwiastków śródmiąższowych oznacza niższą wytrzymałość na rozciąganie, 240 MPa zamiast 345, i wyższe wydłużenie, 24 procent zamiast 20. Nic innego ich nie rozróżnia: oba są niestopowe, oba są w pełni odporne na korozję, oba spawają się czysto.
| Gatunek | Maks. tlen | Maks. żelazo | Wytrzymałość na rozciąganie / granica plastyczności MPa | Wydłużenie |
|---|---|---|---|---|
| Gr1 | 0,18% | 0,20% | 240 / 138 | 24% |
| Gr2 | 0,25% | 0,30% | 345 / 275 | 20% |
| Gr5 Ti-6Al-4V | 0,20% | 0,40% | 895 / 828 | 10% |
| Gr7 | 0,25% | 0,30% | 345 / 275 | 20% |
| Gr12 | 0,25% | 0,30% | 438 / 345 | 18% |
Ta różnica około 100 MPa jest niewielka w wartościach bezwzględnych, ale decydująca w formowaniu. Część, która wymaga kilku etapów zimnego formowania, ciasnego promienia gięcia lub zwężki, pęknie w Gr2, podczas gdy Gr1 przepłynie; część, która przenosi obciążenie, będzie nadmiernie zaprojektowana w Gr1, podczas gdy Gr2 by wystarczył. Wybór między nimi to kwestia procesu, a nie metalu.
Co daje dwadzieścia cztery procent wydłużenia
Wysokie wydłużenie jest licencją na deformację. Pozwala na zimne gięcie do promienia zbliżonego do średnicy pręta, zwijanie, kształtowanie, zwężanie i walcowanie gwintów zamiast toczenia. Gwinty walcowane są mocniejsze niż gwinty toczone, ponieważ ziarno podąża za karbem gwintu, zamiast być przecięte na nim, a Gr1 przyjmuje to walcowanie bez pękania powierzchni, które twardszy gatunek może wykazywać przy małych średnicach.
Ta sama miękkość jest wadą przy obróbce skrawaniem. Gr1 jest lepki, przeskakuje zamiast odpryskiwać, utwardza się pod wpływem tępego narzędzia i zgrzyta ze stalą nierdzewną i sam ze sobą. Ostre, dodatnie geometrię, wysokie posuwy, obfite chłodzenie i sztywne ustawienie są ważniejsze w przypadku Gr1 niż w przypadku Gr5, a warsztat, który z powodzeniem przetwarza Gr2, nie jest automatycznie przygotowany do Gr1.
Który standard ma zastosowanie do pręta Gr1
Oryginalna strona wymienia razem ASTM B348, F67, F136 i AMS 4928. Tylko dwa z nich mogą mieć zastosowanie do Gr1. B348 jest standardem dla prętów, wlewków i odkuwek i jest właściwym ogólnym dokumentem. F67 obejmuje tytan czysty, kuty na zimno, do implantów chirurgicznych w gatunkach Gr1 do Gr4. F136 obejmuje Ti-6Al-4V ELI, czyli Gr23, a AMS 4928 obejmuje Ti-6Al-4V, więc żaden z nich nie może być użyty do certyfikacji pręta Gr1.
| Standard | Obejmuje | Obowiązujące gatunki | Typowy produkt | Uważaj na |
|---|---|---|---|---|
| ASTM B348 | Pręt, wlewki, odkuwki tytanowe | Gr1 do Gr5, 7, 12 | Pręt okrągły, kwadratowy, sześciokątny | Sam standard pręta |
| ASTM F67 | Tytan czysty, kuty na zimno do implantów chirurgicznych | Gr1 do Gr4 | Pręt i drut medyczny | Nie dla Gr5 |
| ASTM F136 | Ti-6Al-4V ELI do implantów | Tylko Gr23 | Pręt implantowy | Nie można certyfikować Gr1 |
| AMS 4928 | Pręt, drut i odkuwki Ti-6Al-4V | Tylko Gr5 | Pręt lotniczy | Nie dokument Gr1 |
| ASTM B381 | Odkuwki tytanowe | Gr1 do Gr5, 7, 12 | Pierścienie, dyski, bloki | Odkuwki, nie materiał prętowy |
Ma to znaczenie przy odbiorze towaru. Certyfikat cytujący F136 dla partii Gr1 jest w najlepszym wypadku błędem w dokumentacji, a w najgorszym podstawieniem, a kupujący, który go akceptuje, nie ma obrony, jeśli pręt później nie przejdzie kontroli chemicznej. Poproś o standard i gatunek w tej samej linii certyfikatu i sprawdź, czy oba się zgadzają.
Średnica, Długość i Stan
Blok atrybutów na tej stronie podaje zakres średnic od 3 do 350 mm, podczas gdy tabela specyfikacji poniżej podaje od 0,8 do 500 mm. Oba są prawdziwe, ale opisują różne rzeczy: od 3 do 350 mm to zakres oferowany jako standardowy zapas na tej stronie, a od 0,8 do 500 mm to możliwości rodziny. Dla rozmiaru spoza pierwszego zakresu, zapytaj przed założeniem, że jest na stanie.
Długość jest podana od 500 do 6000 mm lub na życzenie klienta. Stan to wyżarzony, oznaczony M, z dostępnym również walcowaniem na zimno i na gorąco. Powierzchnia jest jasna, polerowana lub trawiona, a opcja polerowania jest określona tam, gdzie gładka powierzchnia bez pęknięć ma znaczenie dla zmęczenia lub dla widocznej części. Dwa płaskie końce i kontrolowana tolerancja długości są warte zapisania w zamówieniu, ponieważ cięty pręt, który nie jest kwadratowy, kosztuje więcej przy maszynie, niż oszczędza w walcowni.
Zastosowania, w których Gr1 wygrywa
Gr1 jest zwykłym wyborem do stojaków galwanicznych, anod, elementów wymienników ciepła, które będą zwijane lub gięte, sprzętu do procesów chemicznych, części kriogenicznych i instrumentów medycznych, które wymagają formowania, a nie wytrzymałości. W wodzie morskiej jest tak samo odporny na atak jak Gr2, ale jego niższa granica plastyczności oznacza, że cieńsze przekroje bardziej się uginają, więc części przenoszące ciśnienie zazwyczaj przechodzą na Gr2 lub Gr7.
Tam, gdzie część musi być zarówno formowana, jak i wytrzymała, odpowiedzią jest zazwyczaj formowanie w Gr1, a następnie określenie Gr2 dla gotowego elementu, lub formowanie Gr2 w temperaturze. Żadne z tych rozwiązań nie jest cichym zamiennikiem, a rysunek, który podaje Gr1, nie powinien być dostarczany w Gr2 pod argumentem, że jest mocniejszy.
Uwagi dotyczące zamawiania
Podaj standard i gatunek razem, średnicę z klasą tolerancji, długość i wykończenie końców, stan i powierzchnię oraz pakiet testowy. Certyfikat 3.1 zgodnie z EN 10204 z analizą chemiczną, wynikami wytrzymałości na rozciąganie i numerem partii jest normalny, a kontrola PMI przy dostawie jest tanią polisą ubezpieczeniową. Opis procesu kucia matrycowego przeniesiony z oryginalnej strony stanowi tło, jak odkuwki są wytwarzane z prętów; nie jest to droga, którą produkuje się walcowany lub ciągniony pręt okrągły, i nie należy go traktować jako specyfikacji procesu dla tego produktu.
Obrazy produktów
![]()
![]()